لیزر موهای زائد بیکینی (انواع ، مراقبت های قبل و بعد)

لیزر بیکینی

لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی


موهای زائد ناحیه بیکینی همیشه به سختی از بین می روند. این مسئله سلامت و بهداشت خانم ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو روش های جدیدی در علوم نوین پزشکی برای از بین بردن این موها ابداع شده اند. استفاده از پرتو متمرکز نور یا لیزر برای از بین بردن فولیکول های موهای زائد بهترین راهکار برای از بین بردن موهای زائد بیکینی از حساس ترین نقطه بدن است.

لیزر بیکینی با استفاده از دستگاه های به روز انجام می شود. در این فرایند ملانین و رنگ دانه های موجود در مو جذب اشعه های ساطع شده می شوند و به این ترتیب از بین می روند.

انرژی منتقل شده در بخش های کیسه ای و لوله ای موها به گرما تبدیل شده و رشد موها را به تاخیر انداخته و یا متوقف می کند. لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی در بیشتر موارد سبب کاهش میزان رویش شده و این جریان را متوقف نخواهد کرد.

با این وجود بسیاری از افراد از این راهکار پزشکی نوین استفاده کرده و آن را جایگزین روش هایی مانند از بین بردن بردن موهای زائد با ژیلت و اپیلاسیون کرده اند. نتیجه حاصل از این روش از بین بردن موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد که با کلینیک لیزر موهای زائد مهر همراه باشید تا در ادامه به این موارد می پردازیم.

انواع لیزر موهای زائد بیکینی

کلینیک لیزر مهر اهواز در خصوص انواع روش های از بین بردن موهای زائد در بخش های مختلف بدن نیز اطلاعات دقیقی به مخاطبین خود ارائه می دهد. خانم ها اغلب اطلاعات دقیقی در رابطه با تفاوت بین روش های مختلف لیزر بیکینی ندارند. از طرفی گفتگوی حضوری در خصوص این موارد نیز برای برخی از خانم ها دشوار و خجالت آور است. به همین خاطر در این بخش به بررسی انواع روش های لیزر بیکینی بانوان می پردازیم.

لیزر خط بیکینی

لیزر بیکینی با روش لیزر خط بیکینی انجام می شود که محدوده به خصوصی از این ناحیه را در بر می گیرد. که لیزر خط بیکینی اغلب تا 3 اینچ بیشتر از خط شورت یا خط بیکینی را در بر می گیرد. به همین خاطر با استفاده از این روش ناحیه شرمگاهی و قسمت های مجاور آن کاملا تمیز می شوند.

لیزر برزیلی

لیزر ناحیه بیکینی با روش برزیلی نیز مزایای خاص خود را دارد. در این روش قسمت های داخلی مانند لبه های واژن و موهای باسن نیز از بین می روند. در این روش لیزر موهای زائد بیکنی، این ناحیه از بدن باید به صورت کامل برهنه شود.

لیزر بیکینی | لیزر موهای زائد بیکینی | از بین بردن موهای زائد ناحیه شرمگاهی

انواع لیزر موهای زائد بیکینی

 

آیا لیزر بیکینی برای خانم های مبتلا به سندروم پلی کیستیک مشکلی ایجاد می کند؟

روش درمانی لیزر بیکینی برای برخی از خانم ها با محدودیت هایی همراه است. بیماری های ناشی از اختلالات هورمونی اغلب در این روش های درمانی مشکلاتی به وجود می آورند. این روش از بین بردن موهای زائد آسیب جسمانی خاصی برای افراد به وجود نمی آورد. اما ممکن است برخی خانم ها از روش درمانی لیزر موهای زائد بیکینی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنند.

با این حال موهای زائد بسیاری از افراد نیز در تعداد جلسات مشخصی زیر نظر پزشک یا کارشناس مربوطه به صورت کامل یا در طولانی مدت از بین رفته است. لیزر ناحیه شرمگاهی برای خانم های مبتلا به این بیماری ها باید با در نظر گرفتن نظر پزشک معالج آن ها انجام شود.

مطالعه کنید: سندرم تخمدان پلی کیستیک

آیا آقایان هم می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟

لیزر موهای زائد بیکینی برای همه خانم ها و آقایان قابل انجام خواهد بود. این روش درمانی بدون محدودیت جنسی انجام شده و مزایای بی شماری برای همه افراد خواهد داشت. استفاده از ژیلت و تیغ برای از بین بردن موهای ناحیه شرمگاهی در آقایان اغلب سبب بروز خارش های پوستی و تاول و زخم می شود.

به همین خاطر لیزر ناحیه بیکینی یک روش منحصر به فرد برای از بین بردن موهای زائد آن ها به شمار می رود. این روش برای آقایانی که موهای تیره و ضخیمی در این ناحیه از بدن خود دارند، موثرتر خواهد بود.

مقایسه لیزر بیکینی و اپلاسیون بیکینی

برای استفاده از خدمات لیزر ناحیه بیکینی باید به سایر روش های از بین بردن موهای زائد نیز توجه داشته باشید. روش هایی مانند اپیلاسیون سال های سال است که برای از بین بردن موهای زائد بیکینی و سایر نقاط بدن به کار می روند. اما این روش ها به اندازه لیزر موهای زائد بیکنی برای رفع دائمی موها تاثیرگذار نخواهند بود. به علاوه لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی درد کمتری نسبت به اپیلاسیون موها در این ناحیه دارد.

بسیاری از آقایان به دلیل درد شدید اپیلاسیون موهای زائد بیکینی برای لیزر این بخش از بدن خود اقدام می کنند.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

برای جلوگیری از بروز عوارض لیزر بیکینی باید به چند نکته مهم دقت داشته باشید. پیش از انجام لیزر باید به مدت 24 ساعت حمام نکرده باشید. همچنین باید در فواصل زمانی مناسب برای شیو کردن موهای زائد بیکینی اقدام کنید. در این خصوص حتما از ژیلت یا کرم های موبر استفاده نمایید. در غیر این صورت این فرایند نتیجه مطلوبی به همراه نداشته و انرژی لیزر صرف تارهای موی شما خواهد شد.

پس از انجام لیزر ناحیه بیکینی نیز باید به برخی نکات مراقبتی توجه داشته باشید. دست نزدن به ناحیه بیکینی یکی از نکات مراقبتی پس از انجام لیزر به شمار می رود. با هر گونه دست زدن به این بخش از بدن احتمال بروز سوزش و خارش در ناحیه مورد نظر افزایش می یابد.

همچنین بخوانید: نکات لازم قبل از لیزر

درمان لیزر بیکینی | لیزر بیکینی | لیزرموهای زائد - کلینیک لیزرمهر

درمان موهای زائد بیکینی – کلینیک لیزر مهر

چند روز بعد از لیزر بیکینی می توان شیو کرد؟

پس از انجام لیزر موهای زائد بیکنی تا مدتی از تماس ژیلت با پوست بدن خودداری کنید. در این زمان باید مدتی منتظر از بین رفتن قرمزی و تحریک های پوستی خود بمانید. این بازه زمانی بین 24 تا 48 ساعت متغیر است.
بهتر است در طول مدت جلسات لیزر موهای زائد، کمتر به شیو کردن موهای زائد با تیغ و کرم موبر بپردازید. همچنین از انجام اپیلاسیون در طول دوره به شدت پرهیز کنید. با اپیلاسیون موهای زائد، ضخامت تارهای مو کمتر شده و نتیجه گیری از این فرایند درمانی کاهش می یابد.

چند ماه قبل از بارداری نباید لیزر کرد؟

بسیار باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد وجود دارد که یکی از تصورات غلط در رابطه با لیزر موهای زائد بیکینی، ایجاد مشکل در روند بارداری پس از استفاده از این روش درمانی است. این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و افراد را برای استفاده از این خدمات به اشتباه می اندازد.

اما بهتر است این فرایند تا زمانی که برای بارداری اقدام نکرده اید، انجام شود. در صورتی که قصد باردار شدن داشته باشید، هورمون های شما به شدت تغییر می کنند و این مسئله ممکن است در روند رفع موهای زائد شما تاثیر منفی بر جای بگذارد. به طور کلی اشعه لیزر تا عمق کمی از سطح پوست نفوذ کرده و توان آسیب رساندن به اندام های داخلی بدن را نخواهد داشت. از این رو تاثیری در باروری خانم ها بر جای نمی گذارد.

شما می توانید تا آغاز دوران بارداری خود از خدمات لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی استفاده کنید. در این دوره نیز بازداری از انجام لیزر به دلیل حساس تر شدن سطح پوست انجام می شود. به علاوه در برخی موارد خانم ها برای دریافت خدمات باید از کرم های بی حسی استفاده کنند که تاثیر نامطلوبی بر روی جنین دارد. به همین خاطر در زمان بارداری نباید از خدمات لیزر استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهتماسرزرو